Akyaka'da Su Sporu Yapılabilecek Yerler

Akyaka'da Su Sporu Yapılabilecek Yerler

Akyaka'da Su Sporu Yapılabilecek Yerler

Akyaka’da birbirinden güzel plajlarda denize girebileceğiniz gibi adrenaline doyacağınız pek çok su sporu yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Özgün ekosistemi ve farklı su sporlarına sağladığı imkanlar ile bu belde Türkiye’de su sporlarının en rahat yapılabildiği yerler arasında gösteriliyor.

Akyaka’da hem deniz üzerinde hem de akarsular üzerinde yapılan su sporları mevcut. Özellikle Azmak Nehri üzerinde pek çok ekstrem su sporu yapılabiliyor. Buna ek olarak, sahil kesiminde yer alan plajlarda rüzgar sörfünden parasailinge kadar çok çeşitli spor imkanları mevcut.

Sahil ve Azmak Nehri etrafında su sporları yapabileceğiniz pek çok işletme bulunuyor. Bunlardan bazılarını ve yapabileceğiniz aktiviteleri sizler için listeledik.

Captains Travels: Azmak Üzerinde Tekne Turu

Su sporları kapsamına girip girmediği tartışılır ancak Akyaka’ya gelenlerin mutlaka yapması gereken aktivitelerden biri olan tekne turu Azmak nehrinin üzerinde de yapılabiliyor.

Denizde yapılan tekne turlarına kıyasla oldukça küçük teknelerle ilerlenen Azmak Nehri tam bir doğa harikası. Serin suların üstünde bu botlarla ilerlerken çok keyifli vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Karayolu ile ulaşım olmayan bölgeleri tekne üzerinde keşfetmek oldukça keyifli. Farklı tur uzunlukları sunan işletme Azmak Nehri’ni tam anlamıyla keşfetmenizi sağlıyor.

Kitextreme: Rüzgar Sörfü İçin İdeal

Kitextreme, Akyaka’da rüzgar sörfü yapabileceğiniz en iyi adreslerden biri. Eğitmenler eşliğinde kısa sürede öğrenebileceğiniz bu su sporu oldukça eğlenceli.

Her seviyeden sporcu için uygun olan Akyaka, özellikle rüzgar açısından başlangıç seviyesindeki sporcular için ideal. Kitextreme, hem kiteboard yapabileceğiniz hem de bu işin eğitimini alabileceğiniz bir işletme.

İşletmede sadece rüzgar sörfü yapılmıyor. Aynı zamanda kano ve diğer su sporlarına yönelik ekipmanlar da mevcut. Rüzgarın uygun olmadığı bir ana denk gelmeniz durumunda bile yapabileceğiniz pek çok aktiviteyi bulabilirsiniz.

Kitextreme’de oldukça keyifli bir sahil de mevcut. Eğer su sporları yapmak istemiyorsanız veya spordan sonra dinlenmeyi isterseniz kumsalda uzanarak güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Akçapınar Kano: Kano ile Doğayı Keşfedin

Akyaka’ya oldukça yakın bir yerde olan Akçapınar’daki bu işletme doğayı kano ile keşfetmek isteyenlere çok özel bir fırsat sunuyor. En az bir saatlik kiralayabileceğiniz kanolar ile nehir üzerinde ilerleyebilir ve doğanın tüm renklerine şahit olabilirsiniz.

Tek kişilik ve iki kişilik kanoların bulunduğu Akçapınar Kano bölgede bu sporu yapabileceğiniz en iyi parkurlardan birine sahip. Daha önce kano ile deneyimi olmayan kişilerin bile kısa sürede alışabileceği bu parkurda doğanın her tonuna şahit olmak mümkün.

Sadece kano kiralama hizmeti değil aynı zamanda tekne turu düzenleyen Akçapınar Kano, Azmak Nehri’ni suyun üzerinden keşfetmek ve benzersiz manzaranın tadını çıkarmak isteyenler için ideal.

Kitebase Gökova: Rüzgar Sörfçüleri İçin Bir Mabet

Akyaka’ya yaklaşık iki kilometre mesafede, Ula’da bulunan bu işletme kitesurf sporu için oldukça ideal bir konumda kurulu. Yılın büyük kısmı rüzgar alan bir bölgede olması sayesinde bu sporu deneyimlemek isteyenleri eli boş göndermiyor.

Özellikle yaz aylarında fazlasıyla popüler olan Kitebase her seviyeden sporcuyu kabul ediyor. Deneyimli rüzgar sörfçüleri biraz daha ileride olan parkurlarda keyifle bu sporu yapabilirken öğrenme aşamasında olanlar ve amatörler hemen işletmenin bulunduğu noktada eğitim alabiliyor.

Kitebase her yaş grubuna eğitim veren bir ekibe sahip. Eğer daha önce bu sporu hiç yapmadıysanız birkaç ders alarak tecrübe edinebilirsiniz. Oldukça keyifli bir atmosfere sahip olan Kitebase’de su sporlarıyla tatilinizi renklendirmeniz mümkün.

Bölgedeki pek çok işletmede olduğu gibi burada da geniş bir kumsal mevcut. Deniz genellikle su sporları için kullanıldığı için yüzmeye müsait değil ancak güneşin tadını doya doya çıkarabilmek mümkün.

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz