Çağrı Merkezimiz 20:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90850 532 49 00
WhatsApp ile yaz
+90536 994 4680

Antalya’da Beş Günde Neler Yapılır

Antalya hem zengin doğası, hem de pek çok plajı barındırıyor olmasıyla tatil için herkese hitap eden bir merkez. Bu özelliği, sadece Türkiye’den değil, dünyanın dört bir yanından turist çekebilmesini sağlıyor. Antalya’da tatil yaparken yapabileceğiniz pek çok aktivite var. Eğer her şeyi yapmak isterseniz haftalar boyunca buradan kalmanız gerekebilir. Ancak, kısa sürede, Antalya’nın tadına tam olarak doymayı hedefliyorsanız, sizin için hazırladığımız bu rehberde, beş günde Antalya’da neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Villada balayı tatili için en ideal lokasyonlardan biri olan Antalya, birbirinden farklı alternatifleriyle misafirlerini bekliyor. Dünyanın her yerinden turist çeken bu coğrafyada görmeniz gereken çok fazla yer var.

Birinci Gün: Antalya’nın Merkezi Sizi Bekliyor

Antalya’nın Roma’ya ve çok daha eskiye dayanan tarihi, hala şehrin dokusuna dokunan niteliklere sahip. İlk gününüzde, merkezde keşfedeceğiniz çok sayıda yer mevcut. Bunların başında, şehrin ikonik yapılarının başında gelen Hadrian Kapısı bulunuyor. Merkezde bulunan bu kapının ardında, Kaleiçi adı verilen, eski bir yerleşim yeri bulunmakta. Kaleiçi, Antalya’nın hareketli yaşantısına şahit olabileceğiniz en özel yerlerden biri. Bütün gününüzü Kaleiçi’nde geçirebilirsiniz. Bu esnada, çevrede yer alan tarihi eserleri gözden geçirmeyi unutmayın. Özellikle sahile doğru, eski limana inerseniz çok keyifli manzaralar sizi bekliyor olacak.

İkinci Gün: Antalya’nın Plajlarını Keşfedin

Eğer Antalya’nın merkezine yakın bir yerde konaklıyorsanız iki plaj ön plana çıkıyor. Birincisi, 1.5 kilometrelik sahil şeridiyle, mavi bayraklı Konyaaltı Plajı, ikincisi, şehrin diğer ucunda yer alan Lara Plajı. Her iki plajda da Akdeniz’in tadına doyacağınıza emin olabilirsiniz. Her ikisi de oldukça özel olan bu plajlarda keyifli vakit geçirmek mümkün. Bunun dışında, dilerseniz Belek tarafında yer alan plajlara veya Kaş ve Kalkan’a da geçebilirsiniz. Ancak, Antalya’dan tam olarak verim almak istiyorsanız, bir gününüzü sadece tek bir plaj seçerek oraya ayırmanızda fayda var.

Üçüncü Gün: Doğa Harikası Şelaleler Sizi Bekliyor

Yaz sıcağından serinliklere kendinizi bırakmak istiyorsanız, Antalya’da gidebileceğiniz iki şelale bulunuyor. İkisi de birbirine yakın olan bu şelalelere mutlaka bir gün ayırmanız tavsiye edilmekte. Birincisi, merkezi bir konumda yer alan Düden Şelalesi. Denize dökülen bu şelale oldukça özel bir manzara yaratıyor. Çevresinde hediyelik eşya alabileceğiniz ve karnınızı doyurabileceğiniz işletmeler mevcut. Ancak, burada uzun süre kalmak yerine, hemen ikinci şelale olan Kurşunlu Şelalesi’ne gitmeniz tavsiye ediliyor. Daha keyifli ve serin bir atmosfere sahip olan Kurşunlu’da tüm gününüzü geçirebilirsiniz.

Dördüncü Gün: Antalya Aquarium’u Ziyaret Edin

Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından biri olan Antalya Aquarium, Konyaaltı’nda bulunuyor. Çok geniş bir alan üzerine kurulu olan bu akvaryumda binlerce çeşit balık görebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında çok sayıda ziyaretçi ağırlayan bu akvaryumu gezilecek yerler listenize eklemenizde fayda var. Akvaryumda aynı zamanda bir kar merkezi de bulunuyor. Yazın ortasında kar keyfi yapmak istiyorsanız, burada keyifli vakit geçirerek balayınıza farklı bir tat katabileceğinize eminiz.

Beşinci Gün: Köprülü Kanyon’da Rafting

Beşinci gününüzde hem hareketli hem de keyifli bir aktivite arıyorsanız, Antalya’nın meşhur Köprülü Kanyon’unda, doğayla iç içe bir ortamda vakit geçirebilirsiniz. Bu bölge, doğa yürüyüşleri için ideal özelliklere sahip. Hem ormanları keşfedebileceğiniz hem de adrenalin dolu parkurlarda rafting yapabileceğiniz bu bölgeden kesinlikle keyif alacaksınız. Köprülü Kanyon’da yemek yiyebileceğiniz çok sayıda balık ve et restoranı da mevcut. Kanyon, tüm gününüzü alabilecek nitelikte. Akşam olduğunda, kiraladığınız eşsiz balayı villasına çekilip, sevdiğiniz ile birlikte yıldızları izlemek, belki de Antalya’da yapacağınız en özel aktivite olabilir.

16 Temmuz 2019
Yorumlar
Yorum Yap