Çağrı Merkezimiz 20:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90850 532 49 00
WhatsApp ile yaz
+90536 994 4680

Aralık Ayında Sapanca’da Yapılacak Aktiviteler

Doğanın her tonuna şahit olabileceğiniz Sapanca’da havalar soğuduktan sonra her şey aynı ilgi çekiciliğiyle devam ediyor. Yaz aylarında yüzebileceğiniz gölü ile oldukça keyifli aktivitelere imkan veren Sapanca, Aralık ayında da misafirlerine bir dakika bile sıkılma fırsatı vermiyor.

Sapanca, İstanbul’a yakın bir konumda olması sayesinde haftasonu kaçamakları için oldukça keyifli bir yer. Bunun dışında her mevsim konaklayabileceğiniz çok sayıda kiralık villanın bulunması bu bölgeyi çok daha ilgi çekici hale getiriyor.

Aralık ayında Sapanca’da yapabileceğiniz çok sayıda aktivite mevcut. Bunların bazıları her mevsim yapılabiliyor olsa da özellikle bu mevsimlerde çok daha keyifli bir hal alabiliyor.

Orman İçinde Doğa Yürüyüşü

Sapanca’da oldukça geniş bir ormanlık alan mevcut. İyi korunan bu bölgede keyifle yürüyebilir ve doğa turlarına katılabilirsiniz. Her mevsim yapılan trekking turları, Aralık ayında da havaların izin verdiği ölçüde devam ediyor.

Hafif bir yağmur eşliğinde keyifli ve huzurlu bir doğa yürüyüşünün yaşatacağı hazzı başka hiçbir yerde bulamayacaksınız. Trekking tutkunları özellikle bu mevsimlerde doğaya çıkmayı tercih ediyor.

Sapanca’da havalar çok soğumadığı veya aşırı yağışlar olmadığı sürece doğa yürüyüşleri yapılıyor. Daha önce herhangi bir tecrübeniz olmasa bile basit seviye trekking parkurlarında çok keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Sapanca Gölü’nün Altını Keşfedin

Sapanca Gölü’nde dalış etkinlikleri de düzenlenmekte. Yaz aylarına kıyasla biraz daha zor olsa bile Aralık’ta da dalış yapabileceğinizi aklınızda bulundurun. Su sıcaklığından bağımsız şekilde, özel kıyafetler ile yapılan dalış etkinliklerinde eğitmenler ile birlikte hareket ettiğiniz sürece herhangi bir problem yaşamayacaksınız.

Sapanca Gölü’nün altında oldukça zengin bir sualtı faunası bulunuyor. Gölün atıklardan uzak olması ve tertemiz bir suya sahip olması sayesinde temel seviyedeki dalgıçlar bile rahatlıkla hareket edebiliyor. Yine aynı şekilde gölde herhangi bir akıntı bulunmaması ve dalganın minimum olması sayesinde Aralık ayında da yaz mevsimindeymiş gibi dalış yapılabiliyor.

Sapanca Gölü Etrafında Bisiklet Turu

Aralık ayının belki de en güzel aktivitesi göl çevresinde bisiklet turu yapmak olacak. Yaz aylarının bunaltıcı sıcağı olmadan, hafif serin havada yağmurun altında keyifli bir tur yapabilirsiniz.

Sapanca Gölü etrafında pek çok işletme bisiklet kiralama hizmeti veriyor. Saatlik veya günlük olarak kiralayabileceğiniz bisikletlerle göl çevresini keşfedebilir, piknik yapabileceğiniz ormanlık alanlara gidebilirsiniz.

Bireysel olarak bisikletle gezintiye çıkabileceğiniz gibi önceden belirlenmiş olan parkurlarda hareket eden gruplarla birlikte daha farklı bir maceraya da atılabilirsiniz. Kondisyonunuzun yeterli olması durumunda dağ bisikletleri ile orman içerisinde bisiklet turlarına dahil olabilir, bambaşka bir Sapanca deneyimine şahit olabilirsiniz.

Kartepe’de Kayak Yapın

Aralık ayında zaman zaman Kartepe’de kayak yapılabilecek kadar kar yağışı görülebiliyor. Eğer şanslıysanız Aralık’ta kayak keyfi yapabilirsiniz. Sapanca’dan sadece 30 kilometre uzaklıkta bulunan Kartepe’ye yaklaşık yarım saatlik bir yolculukla ulaşmak mümkün.

Kayak ekipmanlarınızı bu bölgede hizmet veren tesislerden kiralayabilir, ister kayakla eğlenebilir isterseniz yine aynı işletmelerden kızak kiralayarak keyifli ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Unutmayın, her yıl Aralık ayı kayak yapmak için uygun olmayabilir. Bu nedenle bu aktiviteyi programınıza dahil etmeden önce Kartepe’nin yağış durumunu kontrol etmeniz gerekli.

Villanızda Isıtmalı Havuzun Keyfini Çıkarın

 

Sapanca’da ısıtmalı veya kapalı havuza sahip bir villa kiralayarak Aralık ayında da havuz keyfi yapabilirsiniz. Şehrin gürültüsünden uzakta, hafif atıştıran bir yağmurun altında havuzun tadı bambaşka oluyor.

Sadece bununla kalmayıp, villanızdaki jakuzide dinlenebilir, dilerseniz sauna ve buhar odası gibi özelliklere sahip bir villa kiralayarak Sapanca seyahatinizi bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz.

 

 

11 Aralık 2019
Yorumlar
Yorum Yap