Balayında Karavan Tatili

Balayında Karavan Tatili

Balayında Karavan Tatili

Son yıllarda Avrupa’da oldukça popüler bir trend olan karavanda balayı tatili ülkemize de sıçramış durumda. Özellikle doğayı seven, özgür bir tatil yapmak isteyen çiftler her an baş başa kalabilecekleri karavan balayını tercih etmeye başlıyor.

Karavanda balayı tatili çok farklı avantajlara sahip olduğu gibi üstesinden gelmesi zor bazı dezavantajlara da sahip. Sürekli hareket halinde olup, güne dilediğiniz yerde başlamanın özgürlüğünü sunuyor olsa da fazlasıyla yorucu bir deneyim olabiliyor.

Eğer balayınızı karavanda geçirmek istiyorsanız yola çıkmadan önce nelerle karşılaşacağınız konusunda bilgi edinseniz iyi olur.

Güne İstediğiniz Yerde Başlama Özgürlüğünüz Var

Karavanda yapacağınız balayı tatili sırasında dilediğiniz koyda güne başlayabilir, ormanın içerisinde istediğiniz yere park edebilirsiniz. Evinizin sizinle birlikte geliyor olması büyük bir avantaj. Üstelik yolculuğunuz sırasında, gittiğiniz her yerde sadece sevdiğiniz ile bir arada bulunacağınızı düşünebilirsiniz.

Karavan ile seyahat ederken geceleyebileceğiniz pek çok karavan parkı bulunuyor olsa da şehir merkezlerinde veya ilçelerde herhangi bir yere park edebilmeniz mümkün değil. Trafik kuralları gereğince karavanda konaklarken sadece karavan parklarında gecelemeniz mümkün. Aynı zamanda duş ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı da bu parklarda gidermek zorundasınız.

Yine aynı şekilde karavan ile birlikte ormana girerek gecelemeniz mümkün değil. Orman yollarından birine park etmiş olsanız bile gecenin bir yarısı kapınızın jandarma tarafından çalınmasına hazırlıklı olmalısınız.

Bu açıdan bakıldığında karavanda balayı tatili farklı konularda özgürlük sunuyor olsa da belli başlı dezavantajlara hazırlıklı olmanız gerekiyor.

Geniş Bir Araçla Seyahat Edeceğinizi Unutmayın

Karavanda balayı tatili yapmak isteyen çiftlere balayına çıkmadan önce iyice dinlenmeleri tavsiye ediliyor. Geniş bir araç kullanılacak olması azami dikkat gerektiren bir durum. Balayınız sırasında ister istemez trafik stresine girmeye hazırlıklı olmalısınız. Özellikle şehir içlerinden ve kalabalık belde merkezlerinden geçerken karavanla zorluk yaşayabilirsiniz.

Karavan park halindeyken güzel bir taşıt olsa da hareket halinde işiniz birazcık zorlaşıyor. Balayınız sırasında dolaplardan düşen tabaklarla uğraşmamak için her şeyi sabitleyip kilitlemeniz gerekiyor. Yolculuk halindeyken açık kalmış bir dolap başınıza dert olabilir.

Bunlara ek olarak araçta doğabilecek arıza ihtimallerine de hazırlıklı olmanız gerekiyor. En beklenmedik anlarda, dağ başında bir arıza ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini, kiminle iletişime geçeceğinizi bilmeniz çok önemli. Aynı şekilde yolculuğunuz esnasında konumunuzu tam olarak tespit edebileceğiniz bir navigasyon cihazı edinmeniz faydanıza olacaktır. Böylece bilmediğiniz yollarda ilerlerken kaybolma ihtimaliniz veya olası bir acil durumda yerinizi tam olarak tarif edebilmeniz kolaylaşır.

Karavanın Atmosferi Çok Farklı

Güzel bir manzaraya karşı aracınızı park ederek, karavanın önüne masa ve sandalyeleri atarak keyifli vakit geçirebilmeniz mümkün. Karavanda balayı tatili geçirecekler için bu deneyim benzersiz anlar yaşatıyor.

Tüm dezavantajlarına rağmen park ettiğiniz andan itibaren huzuru ve dinginliği hissedebilmeniz mümkün. Eğer güzel bir park alanı bulabilirseniz manzaraya karşı mutluluğun tadını da çıkarabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak her gün başka bir koya seyahat edebilir, denizin tadına doyabileceğiniz bir balayı geçirebilirsiniz.

Karavandaki Özgürlük, Huzur, Manzara Başka Bir Yerde Daha Var

Karavanda elde edeceğiniz huzuru ve manzarayı deniz manzaralı keyifli bir villada da elde edebilirsiniz. Yine aynı şekilde istediğiniz koya giderek denize girebilir, her günü ayrı bir sahilde geçirebilirsiniz. Karavanın dezavantajlarıyla karşılaşmadan, konforlu ve huzurlu bir balayı geçirmek kiralık balayı villalarında mümkün.

Doğaya doymak isterseniz doğa içerisinde, şehir hayatına kolayca dahil olmak isterseniz şehir içerisinde bir villada balayı geçirebilirsiniz. Yine aynı şekilde denize çok yakın bir villa kiralayarak balayınızda Akdeniz veya Ege sahillerinden doya doya yararlanabilirsiniz.

Karavanda balayı geçirmek macera dolu bir alternatif olsa da fazlasıyla yorucu olabiliyor. Eğer aynı huzuru ve dinginliği arıyor ve aynı zamanda yorgunluğunuzu atmak istiyorsanız kiralık balayı villaları sizi bekliyor.


Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz