Bodrum Geceleri - Gece Hayatı Önerileri

Bodrum Geceleri - Gece Hayatı Önerileri

Bodrum Geceleri - Gece Hayatı Önerileri

Doğası, tarihi derken hareketli yaşantısıyla da oldukça büyüleyici bir yer olan Bodrum’da her gece bambaşka bir aleme kendinizi bırakabilir, gece hayatının tadına varabilirsiniz. Kalabalık ve hareketli gece kulüplerinden jazz ve klasik müzik konserlerine kadar herkese hitap eden etkinlik yelpazesiyle, Bodrum yaz aylarında rüya gibi bir yer halini alıyor.

Dünyanın her yerinden turist çeken Bodrum’da sadece gündüzleri deniz, kum, güneş üçlüsüyle yetinmek istemiyorsanız, bu kentin dar ve tarihi sokaklarında eğlenceyi doruklarda yaşayabilirsiniz!

Bodrum’un Gözdesi Barlar Sokağı

Bodrum merkezde yer alan Barlar Sokağı adından da anlaşılabileceği gibi pek çok farklı mekanı barındırıyor. İçerisinde yer alan alternatif eğlence mekanlarıyla her türlü eğlence anlayışına hitap eden bu sokak gecelerinizi fazlasıyla renklendirecek.

Sokak içerisinde ilerlerken sağlı sollu çok sayıda bar ve kafeye rastlayacaksınız. Oldukça hareketli bir yaşantıya sahip olan Barlar Sokağı’nda canlı müzik dinleyebilir, farklı performans sanatçılarının sahne aldıkları barlara girebilirsiniz.

Barlar Sokağı içerisinde yer alan Mavi Bar, bölgenin en popüler canlı müzik sahnelerinden biri. Özellikle jazz ve hafif müzik ağırlıklı programlara sahip olması günün yorgunluğunu atmak isteyen tatilciler tarafından sıkça tercih edilmesini sağlıyor. Keyifli, taş ağırlıklı ve bölgenin dokusuna uyumlu bir dekorasyona sahip olan bu bar balayı çiftlerinin de fazlasıyla keyif aldığı yerlerden biri.

Deniz kenarına doğru ilerledikçe pek çok sahneye rastlayabilirsiniz. Bölgenin en meşhur barlarından olan Moonlight Cafe Bar bunlardan biri. Bodrum kalesi manzarasıyla akşamları eşsiz bir atmosfere sahip olan bu barda, deniz kenarında, kumların üzerinde içeceğinizi yudumlamanız mümkün.

Barlar sokağında çok sayıda hafif müzik alternatifiniz bulunuyor. Kokteyl barlarından yat kulüplerine kadar bu sokak içerisinde her yerde farklı bir mekanla karşılaşmak mümkün. Yine aynı şekilde sokağın denizden uzak kısımlarında ve tam bitiminde yer alan ünlü gece kulüplerini de unutmamak gerek.

Türkbükü’nde Farklı Alternatifler Sizi Bekliyor

 Özellikle daha lüks ve hareketli bir gece yaşantısına dahil olmak istiyorsanız, Bodrum’a yakın mesafede bulunan Türkbükü sizin için ideal bir yer. Çok sayıda gece kulübünün bulunduğu bu bölge Bodrum merkeze göre biraz daha lüks.

Gündüzleri sahilde beach club olarak faaliyet gösteren, akşamları gece kulübüne dönüşen mekanlarda hem gündüzünüzü hem de gecenizi fazlasıyla eğlenceli şekilde geçirebilmeniz mümkün. Bölgenin en ünlü gece kulüplerinden biri olan Maça Kızı hemen sahilde yer alıyor.

Türkbükü’nde sahilde ilerlemeye devam ettiğinizde karşınıza çıkacak olan “Sess” yine bölgenin en hareketli gece kulüplerinden biri. Ağırlıklı olarak Türkçe müzik çalınan bu mekanda özellikle yaz aylarında yer bulmak bir hayli zor. Turistlerin uğrak noktalarından biri olan “Sess Türkbükü” Bodrum’un hareketli gece yaşantısını en iyi yansıtan yerlerden biri.

Tekilacılar Sokak’ta Gece Hayatına Doyacaksınız

 Yine Türkbükü sınırları içerisinde yer alan bu sokakta çok sayıda farklı alternatif eğlence mekanı bulunuyor. Sokak boyunca kimi zaman sadece kokteyl bar olarak faaliyet gösteren, kimi zaman ayak üstü shot içkilerinizi alıp eğlenceye devam edebileceğiniz butik barlarla karşılaşacak ve her noktada ayrı bir eğlence bulacaksınız.

Bölgenin onlarca farklı mekanı bulunsa da en popülerlerinden biri olan Karpuz Bar’a mutlaka uğramalısınız. Sadece yaz aylarında değil her dönem açık olan bu barda pek çok müzik grubu da sahne alıyor.

Bodrum’un Her Noktasında Eğlence Var!

 Bodrum merkezde veya farklı beldelerde olması fark etmeksizin bu bölgenin geceleri asla yorulmuyor. Sabahlara kadar, hatta günlerce süren beach partilerle karşılacağınız bu bölgede her an keyifli ve eğlenceli vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz.

İster sakince canlı müzik dinleyebileceğiniz bir mekan, isterseniz gecenin tüm enerjisini hissedebileceğiniz hareketli bir gece kulubü olsun, Bodrum gece hayatında yok yok!Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz