Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum, Türkiye'nin değil, aynı zamanda tüm dünyanın da en çok ziyaret edilen cazibe merkezlerinden bir niteliğinde. Sadece merkezi değil, aynı zamanda çevresinde de çok sayıda farklı aktiviteyi, etkinlik olanağını barındıran bu belde, balayı çiftlerine de ayrıcalıklı bir tatil imkanı sunuyor.

Her noktası ayrı bir eğlence sunan Bodrum’da, her şeyiyle size özel bir balayı geçireceğinize emin olabilirsiniz. En ince ayrıntısı bile mutluluğunuz için özel olarak hazırlanan bu villalarda, balayı çiftleri için hazırlanan özel sürprizler de tatilinize renk katacak.

Bodrum’un tarihi dokusuyla birleşen, adeta cennetten birer parça gibi karşımıza çıkan koyları, balayınız için en özel anları yaşatmaya hazır. Hepsinden öte, sadece size özel bir villada, ayrıcalıklı bir konaklama geçirebilecek olmanız, bu tatilin çok daha farklı olmasına imkan sağlayacak.

Bodrum’da balayı geçirecekseniz, bu beldenin tüm nimetlerinden yararlanabilmek için mutlaka görülmesi gereken yerleri iyi incelemeniz lazım. Her birini gezmek çok vakit alacak olsa da, bu bölgede mutlaka görülmesi gereken, balayınıza ayrı birer renk katacak belli başlı pek çok nokta mevcut.

Halikarnas Mozolesinde Tarihi Yeniden Keşfedin

Milattan önce 250 yılına dayanan tarihi ile etkileyici bir görkeme sahip olan bu mozole, Bodrum’un ikonik yapılarından biri olma özelliğine sahip. Kalıntı halinde olsa da, hala tarihi dokunun hissedilebildiği bu eser, balayınız sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri.

Bu beldenin tarihini en iyi şekilde yansıtan, zamanında dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen mozolenin kalıntıları, dünyanın her noktasından pek çok turisti kendine çekmeyi başarıyor. Eğer tarihten keyif alıyorsanız, bu eseri mutlaka rotanıza eklemelisiniz.

Bodrum Kalesi Olmazsa Olmazlardan

Bodrum denildiğinde uçsuz bucaksız maviliklerden sonra gözlerde canlanan en özel yapılardan biri olan Bodrum Kalesi, balayınız sırasında görmeniz gereken bir diğer eser. İçerisinde uzun saatler geçirebileceğiniz kadar büyük olan bu kale, aynı zamanda su altı arkeoloji müzesini de içerisinde barındırıyor.

Bölgenin gelmiş geçmiş tüm uygarlıklarına dair eserler barındıran Bodrum Kalesi’nde, tarihin içerisinde kaybolacak ve kendinizi bambaşka bir dünyada bulacaksınız. Bodrum denildiği zaman akla gelen ilk yer olan Bodrum Kalesi’ni ziyaret etmemek büyük bir kayıp olur.

Balayınıza Sanat Katın: Zeki Müren Sanat Müzesi

Klasik aktivitelerin biraz dışına çıkarak, Bodrum’da geçireceğiniz balayınızı biraz daha renklendirebilirsiniz. Zeki Müren Sanat Müzesi, Bodrum’un merkezinde yer alıyor ve oldukça kolay ulaşılabilir bir yerde.

İçerisinde pek çok farklı konuda eserin yer aldığı bu müzede, ünlü sanatçının kostümleri de mevcut. Burada keyifli ve eğlenceli anlar geçirebilir, hatta bu kostümlerden bazılarıyla fotoğraf bile çektirebilirsiniz.

Bodrum tatilinizi renklendirmek için, tarihten ve doğadan birazcık uzaklaşıp bu müzeyi ziyaret etmenizde fayda var.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Tamamen taş yapılardan kurulmuş olan bu köy, içerisinde pek çok workshop ve farklı etkinlik barındırıyor. Balayı çiftleri için romantizm dolu çok sayıda etkinliğe katılabileceğiniz sanat köyünde, farklı ve unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor.

Balayınızı çok daha özel kılacak olan etkinlikler için ziyaret edebileceğiniz bu yer, yine Bodrum merkeze oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Eğer aracınızla seyahat ediyorsanız, merkezden yaklaşık 15-20 dakikada buraya ulaşabilirsiniz.

Bodrum’da Aşk Bambaşka

Hem doğası hem de farklı aktiviteleri ile balayı çiftlerine benzersiz bir atmosfer sunan Bodrum’da aşk bir başka yaşanıyor. Bu bölgede, evinizin konforunda ve rahatlığında, aşk ve huzur dolu bir balayı geçirmeniz mümkün.

Sevdiğiniz ile birlikte keyifli vakitler geçirip, özgürce her yeri gezebilecek vakte sahip olacağınız bir balayı için hayalinizdeki villayı bizimle bulacağınıza eminiz!


Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz