Dalaman'da Ne Yapılır?

Dalaman'da Ne Yapılır?

Dalaman'da Ne Yapılır?

Dalaman oldukça keyifli bir coğrafya. Yemyeşil bir atmosfere sahip olan bu beldede fazlasıyla ilgi çekici pek çok aktivite bulunuyor. Tatil sırasında sadece yüzmek, güneşlenmek ve eşsiz doğanın tadını çıkarmaktan daha fazlasını yapmak istiyorsanız bu aktiviteler keyfinizi yerine getirebilir.

Sahip olduğu doğal avantajlar sayesinde dünyanın her yerinden turist çeken bu özel ilçede doğanın sakinliğini hissedebileceğiniz aktivitelerden adrenaline doyacağınız farklı eğlencelere kadar her şeyi bulmak mümkün.

Balayınızı çok daha keyifli geçirebilmeniz için Dalaman’da yapabileceğiniz en iyi aktiviteleri sizler için listeledik.

Denizin Tadını Çıkarın: Dalaman’da Mavi Tur

Dalaman oldukça özel bir coğrafya ve burada görmeniz gereken birbirinden özel koylar bulunuyor. Sadece Türkiye’den değil dünyanın pek çok yerinden turist çeken bu özel beldede mavi tur yapmak bambaşka bir aleme kapı aralıyor.

Muğla iline bağlı birbirinden özel ilçelerin tüm koylarını dolaşabileceğiniz, karayolu ile ulaşılamayan el değmemiş sahillerde denize girebileceğiniz bir tur Dalaman’da yapılabilecek aktivitelerin en başında geliyor.

Özellikle denizden keyif alıyorsanız Dalaman’ın sunduğu tüm hediyeleri keşfetmek için yapabileceğiniz en iyi aktivite mavi turlardan birine katılmak olacak.

Mavi turlar Dalaman’dan başlayarak tüm sahil şeridini dolaşıyor. Genellikle tüm gün süren ve yemekli olan bu turlara mutlaka zaman ayırmaya çalışın.

Adrenalin Severler İçin: Dalaman Çayı’nda Rafting

Dalaman Çayı üzerinde rafting yapabileceğiniz çok sayıda parkur bulunuyor. En temel seviyeden profesyonel raftingcilere kadar herkesi tatmin edecek seviyede ve uzunlukta parkura sahip olan bu çayda rafting yapmak oldukça keyifli bir aktivite.

Eğer adrenalinden ve doğa sporlarından hoşlanıyorsanız bir tam gününüzü rafting yapmaya ayırabilirsiniz. Ortalama olarak birkaç saat süren rafting parkurlarında doyasıya eğlendikten sonra çay kenarında yemek yiyebilir ve suyun sesiyle dinlenebilirsiniz.

Yine Dalaman Çayı etrafında rafting yapmak istemeyenler için pek çok tesis mevcut. Oldukça romantik bir atmosfere sahip olan bu bölgede dilediğiniz her şeyi yapabileceğiniz keyifli bir gün sizi bekliyor olacak.

Dalış Kurslarına Katılın

Dalaman’da dalış yapmaya müsait olan pek çok su altı faunası mevcut. Tüplü ve tüpsüz dalış yapılabilen bu alanlarda keyifli vakit geçirmek mümkün. Eğer vaktiniz olursa ve bambaşka bir dünyayı keşfetmek isterseniz dalış dersleri alabilirsiniz.

Birkaç ders aldıktan sonra tüplü dalış yapabileceğiniz koylarda su altındaki gizemli dünyayı keşfedeceksiniz. Başlangıç seviyesi için çok uygun dalış noktalarının bulunduğu Dalaman’da bu aktiviteyi yapmadan ayrılmayın.

Dalış ile bambaşka bir alemi keşfettikten sonra yine denizin nimetlerinden yararlanıp bir balık lokantasına gitmeyi ihmal etmeyin. Günlük olarak tutulan taze balıkların lezzetine doyamayacaksınız!

Doğayı Yürüyerek Keşfedin

Özellikle balayı çiftlerinin Dalaman’da yapabilecekleri en romantik aktivitelerden biri olan doğa yürüyüşünün tadı bir başka olacak. Çevreyi keşfederken birbirinden farklı bitkileri, çiçekleri görecek ve oksijeni doyasıya içinize çekeceksiniz.

Dalaman’da pek çok farklı doğa yürüyüşü ve trekking parkuru bulunuyor. Tecrübesi olmayan kişiler için basit parkurlarda yürüyüş mümkün. Oldukça iyi levhalanmış olan doğa parkurlarında çok keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Dalaman’da doğa yürüyüşü yapan pek çok trekking grubu da mevcut. Kent merkezinden başlayan turlarla orta ve üzeri seviyedeki trekking rotalarını keşfedebilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bölgenin sonsuz ormanları içerisinde doğa yürüyüşü fazlasıyla keyifli bir deneyim. Gruplarla yapılan yürüyüşlerin genellikle tüm gün sürdüğünü aklınızda bulundurmanızda fayda var.

Bunun dışında yine kent merkezinde ATVler ile doğa turlarına çıkabileceğiniz, bisiklet kiralayabileceğiniz işletmeler bulunuyor. Dalaman’da geçirdiğiniz süre boyunca bu turlara katılarak hem romantizm dolu hem de oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz