Dalyan'da Gezilecek Yerler

Dalyan'da Gezilecek Yerler

Dalyan'da Gezilecek Yerler

Dalyan, oldukça zengin bir çevreye sahip. Türkiye’de, hem denizi, hem de doğayı bir araya getirirken, bu güzellikleri kusursuz bir tarihle taçlandıran ender yerlerden biri olan bu bölgede balayı geçirmek fazlasıyla özel bir deneyim olacaktır. Daha önce görmediğiniz pek çok güzellik ile karşılaşacağınız, plajlarından tarihi eserlerine kadar her an keyifli vakit geçireceğiniz bu beldede, villanızda her şey tam olarak istediğiniz gibi olacak.

Dalyan, oldukça geniş gezi alternatiflerine sahip. Bir haftada bile zor biten geniş bir havzada yer alan bu beldede, otel tatilinden ziyade, istediğiniz her an özgürce dolaşabileceğiniz bir villa tatili sizin için en doğru seçim olacaktır. Özellikle bu beldeyi ilk kez ziyaret ediyorsanız, kesinlikle keyif alacağınız bir balayı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Balayınızı geçireceğiniz villalar da bu keyfi tam olarak hissedebilmeniz için özel olarak dizayn edildi. Her birinde en konforlu mobilyaların kullanıldığı villalarda, her daim en misafirperver ev sahipleri ile karşılaşacak, konaklamanız esnasında herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Villanızın tamamen size ait olacağını da unutmayın. Yüzme havuzundan bahçesine kadar, tamamen sizin takviminize bağlı, özel bir balayı geçireceksiniz.

Kaunos Antik Kenti

Kaunos, Dalyan’ın merkezine çok yakın bir konumda bulunuyor. Çok kısa sürede, ister toplu taşımayla, isterseniz aracınızla ulaşabileceğiniz bu bölgede dağ yamacına oyulmuş çok sayıda antik mezar ve yapı ile karşılaşacaksınız.

Bölge tarihini net bir şekilde anlayabilmenizi sağlayacak olan bu yapılar fazlasıyla özel ve oldukça iyi korunmuş. Antik kent yıllardır popüler olsa da, hala yeni yeni keşfedilen lahitlere rastlamak mümkün. Balayınız sırasında, Kaunos Antik Kenti’ne mutlaka vakit ayırmalısınız.

İztuzu Plajı

Su kaplumbağalarının yumurtlama sahası olan bu plajda kaplumbağalar ile bir arada yüzebilir ve çok keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Koruma altına alınmış olan bu plajda sizi şaşırtacak çok şeyle karşılaşacaksınız.

Kum zambakları başta olmak üzere, nesli tükenmek üzere olan pek çok bitki türünün yetiştiği plajda, yine koruma altında olan su kaplumbağalarını görecek ve keyif dolu anlar yaşayacaksınız. 4.5 kilometre uzunluğa sahip olan plaj, deniz suyu ve tatlı suyu bir arada barındıran ender sahillerden biri.

Balayınıza benzersiz bir keyif katmak için, bir tam gününüzü bu plaja ayırmanızı ve denizin tadına doya doya varmanızı tavsiye ederiz.

Çamur Banyosu

Yerli ve yabancı turist mıknatısı olan bu bölgede, cilde iyi geldiği düşünülen çamurlar içerisinde banyo yapabilirsiniz. Oldukça keyifli bir etkinlik olan çamur banyosu, hem sevdiğiniz ile birlikte kahkahalara doyacağınız bir anı yaşamanızı sağlayacak, hem de vücudunuzu toksinlerden arındıracak.

Dalyan’a özel olan bu etkinliği mutlaka yapmanız tavsiye ediliyor. Vaktiniz kalırsa, bu bölgenin çevresinde yer alan çok sayıda işletmede de keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Köyceğiz Gölü’nde Kahvaltı

Dalyan’ın meşhur plajı İztuzu’nun tatlı suyunun geldiği yer olan Köyceğiz Gölü’nde muhteşem bir kahvaltı yapabilirsiniz. Çok özel bir manzaraya sahip olan göl ve çevresinde pek çok tarihi esere şahit olacaksınız.

Eğer tekne turlarına katılırsanız, büyük bir depremden sonra sular altında kalan tarihi Likya eserlerini de görebilir, eşsiz fotoğraf kareleri ile evinize dönebilirsiniz.

Dalyan, hem tarihin hem de doğal güzelliklerin birleştiği bir tatil sunmak için hazır. Bu özellikleri ile eşsiz bir coğrafya olan Dalyan’da her anın çok keyifli geçeceği bir tatil sizi bekliyor. Balayınızı özel kılacak doğası kadar, her ayrıntısı sizin için düşünülen villanızdan da keyif alacak, villanızda sizin için hazırladığımız sürprizlerle birlikte, tamamen hayalinizdeki balayını deneyimleyeceksiniz.

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz