Çağrı Merkezimiz 22:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90850 532 49 00

Didim'de Kahvaltı Nerede Yapılır?

Didim'de Kahvaltı Nerede Yapılır?

Didim'de Kahvaltı Nerede Yapılır?

Didim gerek doğası gerekse masmavi suları ile oldukça keyifli bir cazibe merkezi. Her yıl yerli yabancı pek çok turist tarafından ziyaret edilen bu tatil beldesinde yalnızca deniz ve güneş yok. Aynı zamanda oldukça zengin bir Ege mutfağı da sizi bekliyor.

Didim, sahip olduğu elverişli iklim koşulları sayesinde zeytin ve incir başta olmak üzere pek çok ürünün yetişmesine imkan veriyor. Buna ek olarak verimli meralarıyla bölgede hayvancılık ve mandıracılık oldukça gelişmiş. Elbette tüm bunların bir sonucu olarak birbirinden lezzetli yemekleriyle apayrı bir yöre mutfağı ortaya çıkmış.

Didim’de pek çok farklı lezzet denemek mümkün. Ancak, özellikle yöresel ürünlerle hazırlanmış kahvaltıların tadına doyum olmuyor. Bu yazımızda sizler için Didim’de nerede kahvaltı yapabileceğinizi derledik.

Meandros Village Köy Sofrası

Didim’de, kent merkezinde yer alan Meandros Village yemyeşil bir atmosferde kahvaltı yapabilmenize imkan sağlayan şirin bir işletme. Bir bahçe içerisinde kurulmuş olan işletmede zengin bir menü olsa da kahvaltı gerçekten lezzetli.

Serpme kahvaltı olarak servis edilen kahvaltı menüsünde bölgedeki köylüler tarafından hazırlanan reçeller ve peynirler sunuluyor. Bunlara ek olarak parmak ısırtan geleneksel sıcakların servis edildiği Meandros Village, Didim’de kahvaltı için ideal yerlerden biri.

İkbal’s Restaurant

İkbal’s Restaurant, Didim’in en eski işletmelerinden biri olma özelliğine sahip. Sadece kahvaltı için değil aynı zamanda diğer öğünlerde de tercih edebileceğiniz bu restoranda fazlasıyla zengin ve lezzetli bir menü mevcut.

Oldukça popüler olan İkbal Restaurant’ta tüm ürünler işletme tarafından özel olarak temin ediliyor. Kullanılan her malzemenin taze olmasına özen gösterilen restoranda serpme kahvaltı mevcut.

İkbal’s Restaurant’ın ızgaraları ve pideleri de oldukça lezzetli. Eğer vaktiniz olursa akşam yemeği için burayı ziyaret etmeye çalışın.

Vista Restaurant

Didim’de lezzetli bir kahvaltı için tercih edebileceğiniz yerlerin başında gelen Vista Restaurant farklı ve kendine özgü bir sunumla yemeklerini getiriyor. Sadece Türk usulü değil, turistlere hitap edecek şekilde kahvaltı alternatiflerinin de bulunduğu restoranda vejeteryanlar için uygun seçenekler de bulunuyor.

Vista Restaurant’ın menüsünde serpme kahvaltı bulunduğu gibi gözleme ve benzeri kahvaltıda tüketebileceğiniz hızlı gıdalar da servis ediliyor. Elbette tüm bu ürünlerin hepsi oldukça lezzetli.

Otantik Kahvaltı

Didim’de tamamen kahvaltı konsepti üzerine kurulmuş olan Otantik Kahvaltı’da tadına doyamayacağınız bir serpme kahvaltı bulacaksınız. Onlarca çeşit yöresel ürünü ile damak çatlatan bir kahvaltı servis eden restoran oldukça popüler.

Otantik Kahvaltı’da servis edilen kahvaltılıkların hepsi Didim ve çevresinde yer alan köylerden temin ediliyor. Tüm ürünlerin yöresel olması kahvaltıya ayrı bir lezzet katıyor. İsteğe bağlı olarak sıcak sıcak hazırlanan gözlemeler de kesinlikle denemeye değer.

Karçiçeği Restaurant

Karçiçeği Restaurant, Didim’de yemek yiyebileceğiniz en güzel işletmelerden biri. Bir aile işletmesi olan bu restoranda her öğün için uygun yemek bulmak mümkün.

Menüsünde kahvaltı yer alıyor olsa da bu restoranın pidelerini mutlaka denemelisiniz. Farklı çeşitlerdeki pideler taş fırında hazırlanıyor ve sıcak sıcak servis ediliyor. İsteğe bağlı olarak kahvaltınızla birlikte sıcak pide siparişi de verebilirsiniz.

Karçiçeği Restaurant’ta akşam menüsü de oldukça zengin. Fazlasıyla zengin ve lezzetli bir ızgara menüsü bulunuyor. Didim’e uğradığınızda bu restoranı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Altındağ Pide Salonu

Kendine has bir pide menüsü olan Altındağ Pide Salonu farklı bir kahvaltı yapmak isteyen misafirler için ideal. Sadece pide yapan bu restoranda her şey çok lezzetli!

24 saat açık olan restoran tüm pidelerini taş fırında hazırlıyor. Kahvaltı için tereyağlı, kaşarlı pide ideal. Eğer Didim’e yolunuz düşerse ve klasik serpme kahvaltıdan farklı bir şeyle karnınızı doyurmak isterseniz burayı ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz