Çağrı Merkezimiz 20:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90850 532 49 00
WhatsApp ile yaz
+90536 994 4680

Fethiye’de Gezilecek En İyi 5 Yer

Kelebekler vadisi,  Ölüdeniz, çalış plajı, tarihi mezarlıklar ve daha niceleri. Fethiye gezilecek yerler bakımından Türkiye’nin hem yerli hemde yabancı turistler açısından en ziyaret edilen destinasyonlarından biri. Fethiye tatilinde kesinlikle görülmesi gereken en iyi 5 tatil yerini sizler için listeledik.

Fethiye hakkında

Doğası ve tarihi ile tatilcilere gerçek anlamda keyifli bir deneyim yaşatan Fethiye içerisinde görmeniz gereken pek çok yer bulunuyor. Özellikle balayı çiftleri tarafından sıkça tercih edilen bu coğrafyada keyif alacağınız onlarca aktivite bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Bölge, iyi korunan doğası ve tarihi sayesinde pek çok kişiyi kendine çekiyor. Dünyanın her yerinden turist çeken Fethiye’de, balayı tatilinizi çok daha keyifli kılacak olan bu yerleri mutlaka programınıza dahil edin!

Fethiye’de Gezilecek Yerler

Fethiye bölgesinde ve Fethiye çevresinde tatiliniz süresince gitmeniz gereken yerler.

1. Kelebekler Vadisi Olmazsa Olmazlardan!

Fethiye denildiği zaman görmeniz gereken yerlerin başında Kelebekler Vadisi geliyor. Sit alanı olan ve doğası bozulmamış bu bölgede pek çok kelebek türü mevcut. Belli bir saatten sonra gürültünün yasak olduğu Kelebekler Vadisi, dingin ve huzurlu atmosferiyle, özellikle balayı çifterinin tatili süresince en çok tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

Vadiye kara yoluyla ve biraz yürüyüşle ulaşabiliyor olsanız da en güzel ulaşım denizden gerçekleşiyor. Fethiye’den bölgeye giden teknelere atlayıp denizin tadını çıkararak Kelebekler Vadisi’ne ulaşabilirsiniz.

2. Ölüdeniz’de Doğayı Keşfedin

Türkiye’nin en bakir doğal güzelliklerinden olan Ölüdeniz geçtiğimiz yıllarda pek çok dergi ve gazete tarafından Avrupa’nın güzel plajlarından biri olarak listelendi. Hem çevresindeki doğal güzelliklerin bozulmamış olması hem de sualtı faunasının çok iyi korunarak hiçbir şekilde kirlilikten etkilenmediği bu bölgede her gün ayrı bir atmosferle karşılaşacaksınız.

Ölüdeniz’in muhteşem dokusuna hayran kalmamak elde değil. Hem romantizmi hem de kusursuz doğasıyla büyüleyen bu coğrafya mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Balayınız sırasında Fethiye Ölüdeniz’e gitmemek büyük bir hata!

3. Çalış Plajı’nda Denize Girin

 
Çalış Plajı özellikle sakin ve dalgasız denizi sayesinde oldukça ilgi çekiyor. Pek çok turistin uğrak noktalarından olan bu plajda su sporları konusunda da bir hayli alternatifle karşılaşabilirsiniz.

Plajda rüzgar sörfü, su kayağı ve benzeri çok sayıda aktivite imkanınız bulunmakta. Turistler tarafından sıkça tercih edilen popüler bölgelerden biri olan Çalış deniziyle de sizi memnun edecek.

Tertemiz bir plajı olan bu bölgede keyifli bir Fethiye deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle günün yorgunluğunu plajda güneşlenerek atmak istiyorsanız hem sakin atmosferi hem de güzel manzarasıyla Çalış Plajı’na mutlaka uğramalısınız.

4. Tarihi Keşfetmek İçin Kral Mezarlarını Ziyaret Edin

Fethiye sadece doğal güzellikleriyle değil, aynı zamanda pek çok kültürden kalan ortak mirasla da ön plana çıkan bir yer. Likya uygarlığının en önemli kentlerinden biri olan bu bölgede geçmişten bu yana çok iyi korunmuş pek çok eser bulabilirsiniz.

Amintas Kaya Mezarları olarak bilinen kral mezarlarını mutlaka görmeniz gerekiyor. Likya’nın önde gelen kişileri için yapılan olan bu mezarlar tamamen kaya içerisine oyulmuş. Dönemin mimari gelişmişliğini gösteren bu yapılar, dünyanın her yerinden tarih tutkunlarının fazlasıyla ilgisini çekiyor.

5. Kayaköy’de Fethiye’nin Ruhunu Anlayacaksınız

Oldukça farklı bir atmosfere sahip olan Kayaköy, kelimenin tam anlamıyla bir hayalet şehir. Bölgenin en önemli tarihi yapılarından olan bu bölgede 20. Yüzyılda terk edilmiş pek çok ev bulunuyor. O tarihte yaklaşık 10.000 kişilik nüfusa sahip olan Kayaköy günümüzde yerleşime açık değil.

Her türlü binanın yer aldığı bu hayalet şehir atmosferi, Fethiye’nin doğasıyla birleşince insanı gerçekten büyülüyor. Tarihi çok net görebileceğiniz, içerisinde dolaşırken kaybolacağınız Kayaköy, Fethiye’nin görülmesi gereken en önemli yerlerinden biri.

Müze kapsamında korunan bu bölgeye giriş için ücret ödemeniz gerekiyor. Yaz aylarında akşam 20:00’ye kadar açık olan bu bölgeyi ziyaret etmeden Fethiye’den ayrılmayın. Özellikle ıssız ve kimsesiz evlerin arasında dolaşırken bu atmosferden çok büyük keyif alacağınıza emin olabilirsiniz.

Son olarak

Balayını tatilinizi unutulmaz anılarla geçirmek için https://www.kiralikbalayivillasi.com/fethiye-balayi-villalari sayfasını ziyaret ederek, siz de aradığınız kriterlere en uygun villayı hemen bulabilirsiniz.

16 Eylül 2019
Yorumlar
Yorum Yap