Çağrı Merkezimiz 20:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90850 532 49 00
WhatsApp ile yaz
+90536 994 4680

Fethiye’de Gezilecek Yerler

Dünyadaki en özel lokasyonlardan biri kabul edilen, özellikle Avrupa’dan, İngiltere’den çok sayıda turisti çeken Fethiye, hem yapılabilecek aktiviteleri, hem de romantik atmosferiyle balayı çiftleri için ideal bir belde niteliğinde.

Doğal güzellikleri her daim büyüleyici bir atmosfer yaratan Fethiye, gezilecek yerleri ve yapılabilecek aktiviteleriyle birlikte balayınızı kusursuzlaştıracak. Size özel villanızda dinlenirken, yemyeşil atmosferin tadını, şehir hayatının boğuculuğundan uzakta çıkarırken, balayınızın kötü geçmesine imkan bile yok…

Özellikle hem huzur, hem de eğlence arıyorsanız, Fethiye sizin için ideal bir balayı destinasyonu olacak. Balayınıza başladığınız ilk andan itibaren sizi büyüleyecek olan bu atmosfer, hem dinleneceğiniz hem de sevdiğiniz ile keyifli vakit geçireceğiniz bir tatil sunuyor.

Fethiye, farklı aktivitelere sahip olduğu kadar, ziyaret edebileceğiniz çok sayıda gezilecek yeri de barındırıyor. Villanızda dinlenip, keyifli vakit geçirirken, aynı zamanda bölgede mutlaka ziyaret etmeniz gereken belli başlı yerleri sizler için listeledik.

Fethiye Denince Akla İlk Gelen: Ölüdeniz

Dünyanın neresinde olursa olsun, Fethiye denildiği anda akla gelen ilk yer Ölüdeniz, elbet ki balayı tatiliniz sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Dünyanın en temiz sahillerinden birine sahip olan ve her daim sığ bir derinliği bulunan Ölüdeniz, bambaşka atmosferi ile ziyaretçilerini büyülemek için hazır.

Oksijen oranı çok yüksek olan Ölüdeniz ve çevresi, Fethiye tatiliniz sırasında size yapılabilecek farklı aktiviteleri de sunmakta. Bu bölgede yer alan işletmelerde, yamaç paraşütü, rüzgar sörfü ve tüm diğer su sporlarına katılabilirsiniz. Yine benzer şekilde, çok sayıda mavi tur da buradan başlamakta.

Kelebekler Vadisi

Fethiye’nin yakınlarında yer alan Kelebekler Vadisi, bölgenin en büyüleyici atmosferlerinden biri. Özellikle romantik bir tura çıkmak isteyenler için, doğanın, çiçeklerin bin bir rengine sahip olan bu vadide geçireceğiniz her dakikadan ayrı bir keyif alacaksınız.

Zorlu bir patikadan veya deniz yoluyla ulaşılabilen Kelebekler Vadisi’nde denize girebilmeniz de mümkün. Bölgede yer alan seksenden fazla kelebek türünü rahatsız etmemek için oldukça sessiz davranılan bu bölgede, hem doğanın huzurunu hissedecek, hem de sevdiğinizle çok daha fazla yakınlık kuracaksınız.

Unutmayın, Kelebekler Vadisi birbirinden güzel kareleri de gözünüzün önüne getirecek. Bu nedenle, ziyaret ederken mutlaka yanınızda fotoğraf makinenizi götürün.

Kayaköy’de Kahvaltı Yapın

Farklı ve etkileyici atmosferi ile ilgi çeken Kayaköy, birbirinden farklı mimariye sahip yüzlerce taş ev barındırıyor. Eski bir Rum köyü olan bu bölge terk edildiği için adeta bir hayalet şehri andırıyor. Ancak, günümüzde hem eşsiz bir atmosfere sahip olması, hem de farklı bir görüntü sunması nedeniyle turistler tarafından akına uğruyor.

Gündüz saatlerinde ziyaret etmeniz halinde, fazlasıyla lezzetli bir kahvaltı yapabileceğiniz Kayaköy’de, unutulmaz bir deneyim sizi bekliyor. Yine Kelebekler Vadisi’nde olduğu gibi, mutlaka fotoğraf makinenizi yanınızda götürüp bu bölgeyi fotoğraflamayı unutmayın.

 

Likya Yolu’nda Yürüyün

Dünyanın en uzun ve etkileyici yürüyüş parkurlarından biri olan Likya Yolu, Fethiye’yi ziyaret eden herkesin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri. Issız, el değmemiş ormanlar içerisinde devam eden bu yolda yürümek, hem romantik hem de fazlasıyla dinlendirici bir aktivite olacaktır.

Dünyanın en iyi rotalarından biri olarak kabul edilen Likya Yolu’nu görmeden sakın dönmeyin.

Yorulduğunuz Akşam, Villanızda Dinlenin

Elbet Fethiye’nin gezilecek yerleri saymakla bitmiyor. Tüm bu aktiviteleri ve çok daha fazlasını yapabilmek için fazlasıyla enerjiye ihtiyacınız olacak. Balayı tatilinizi, size ait bir villada yapmanın en özel yanlarından biri olan, kusursuz bir dinlence villanızda sizi bekliyor olacak.

Akşam saatlerinde villanıza dönerek, ister havuz başında sohbet edebilir, isterseniz yıldızların altında, gece bile olsa size özel havuzunuzda yüzebilirsiniz. Unutmayın, size kusursuz balayını sunmak için varız! 

19 Şubat 2019
Yorumlar
Yorum Yap