Pandemi Sürecinde Güvenli Balayı Nasıl Yapılır

Pandemi Sürecinde Güvenli Balayı Nasıl Yapılır
Pandemi Sürecinde Güvenli Balayı Nasıl Yapılır

Pandemi Sürecinde Güvenli Balayı Nasıl Yapılır

Covid-19 salgını ile birlikte pandemi koşulları artık hayatın her alanında yeni normal haline gelmiş durumda. Ancak bu salgın her ne kadar hayatımıza derinden etki ediyor olsa da yeni normallere uyarak güvenli bir balayı geçirebilmek mümkün.

Sağlık Bakanlığı ve yetkililer tarafından verilen tavsiyelere uyarak, biraz da kişisel olarak dikkat ederek pandemide de keyifli bir balayı geçirebilirsiniz. Pandemi sürecinde en güvenli balayı tatilini nasıl yapabileceğinize dair önerileri ve tavsiyeleri sizler için hazırladık.

Maskenizi Her Zaman TakınBalayınız sırasında bulaş riskini minimuma indirmek için maskenizi her daim takılı tutmalısınız. İster açık havada ister kapalı ortamlarda bulunun maskeli olmanız pandemide sizi çok daha güvende tutacaktır. 

Maskenizi düzenli aralıklarla değiştirmeniz, aynı maskeyi uzun süre kullanmamanız da önemli. Maskenizin koruyucu etki gösterebilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen üretim standartlarıyla üretildiğine de emin olmalısınız. 

Ellerinizi Sık Sık Sabunla Yıkayın

Covid-19’un yüzeylerden bulaş riskini minimuma indirmek için mümkün olan her fırsatta ellerinizi sabun ile yıkamanız gerekli. Halka açık ortamlardan evinize, konakladığınız villaya döner dönmez herhangi bir yere temas etmeden ellerinizi yıkamalısınız.

Dışarıda nesnelere dokunduktan sonra el dezenfektanı veya yeterli alkol seviyesine sahip kolonyaları kullanarak ellerinizi dezenfekte edebilirsiniz.

İnsanlarla Sosyal Mesafenizi KoruyunBaşka insanlar ile bir arada olmanızı gerektiren durumlarda, sıraya girerken veya bir yerde beklerken aranızda 1.5 metrelik sosyal mesafe bırakmanız çok önemli. Açık veya kapalı ortamda olması fark etmeksizin temas aralığının geniş tutulması hastalığa yakalanma riskinizi büyük ölçüde azaltacaktır. 

İnsanların bir arada bulunduğu çoğu yerde yasa gereği belirtilen bu mesafelere ve uyarı etiketlerine uymanız, pandemi sırasında sağlıklı bir şekilde balayınızı sürdürmenize yardımcı olacaktır.

Gereksiz Yere Yüzeylere Temas Etmekten Kaçının

Dışarıdayken mümkün olduğu kadar gereksiz yüzeylere temas etmekten kaçınmalısınız. Yüksek temas yüzey alanı olarak kabul edilen asansör düğmeleri, korkuluklar veya herkes tarafından sıkça temas edilen yüzeylere mendil yardımıyla dokunmaya gayret edin, temastan sonra mutlaka ellerinizi dezenfekte edin.

Her ne kadar temiz gibi görünse de virüsün yüzeylerde çok uzun süre kalabildiği ve buradan insanlara bulaşabildiği unutulmamalı. Pandemi sırasında güvenli bir balayı geçirebilmek ve sağlığınızı korumak için bu konulara dikkat etmeniz oldukça önemli.

Kalabalık ve Kapalı Ortamlardan Uzak DurunCovid-19’un kalabalık ve kapalı ortamlarda daha hızlı bulaştığı unutulmamalı. Bu nedenle balayınız sırasında mümkün olduğu kadar bu ortamlardan kaçınmanız tavsiye ediliyor. 

Özellikle yüzlerce kişinin bir arada bulunduğu otel, eğlence mekanları gibi yerlerden zorunlu olmadıkça uzak kalmanız sağlığınız için uymanız gereken tavsiyeler arasında. Yine aynı şekilde, salgının daha hızlı yayılmasına neden olan hamam, sauna ve spor salonu gibi mekanlardan da pandemi boyunca mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız. 

Sağlıklı ve Güvenli Balayı İçin Kiralık Villaları DeğerlendirinPandemi şartlarında kendinizi koruma altına almak için balayınızı ertelemenize gerek yok. Sosyal mesafe konusunda endişe etmenize gerek kalmadan, sadece sizin ve sevdiğiniz kişinin olacağı, kitlelerden uzakta bir tatil de mümkün.

Sadece size özel olan kiralık balayı villalarında otel gibi kalabalık ortamların aksine başkaları ile bir arada bulunmanız gerekmiyor. Özel bir yüzme havuzunda, günün her saati kendi programınıza göre balayınızı geçirebilmeniz mümkün.

Tercihinize göre, yine size özel olan hamam, sauna, buhar odası, jakuzi gibi imkanlara sahip olan villalarda balayı geçirirken pandemi konusunda endişelenmenize gerek olmayacak.

Her misafirden sonra özel olarak dezenfekte edilen kiralık balayı villalarında, pandemi şartlarına en uygun şekilde güvenli bir balayı tatili deneyimlemek mümkün.

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz