Çağrı Merkezimiz 20:00'a kadar açık!
Çağrı Merkezi
+90850 532 49 00
WhatsApp ile yaz
+90536 994 4680

Sapanca’da Gidilecek En İyi 7 Restoran

Şehir hayatından çok kısa sürede uzaklaşmanızı sağlayacak olan Sapanca’da doğanın tadını çıkarırken birbirinden lezzetli yemekleri de tadabilmeniz mümkün.

Bu yemyeşil coğrafyada yetişen organik ürünlerle hazırlanan yöresel lezzetler, işinin ehli ellerde tadı damağınızda kalacak birer lezzete dönüşüyor. Sapanca, doğası ile keşfedilmeye değer olduğu kadar mutfağıyla da oldukça ilgi çekici.

Sapanca seyahatiniz sırasında mutlaka gitmeniz gereken restoranları sizler için derledik! Lezzet dolu bir yolculuk için hazır olun!

1- Eker Lokantası

Sapanca’da Eker Lokantası mutlaka gidilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Türk yemekleri ağırlıklı bir menüye sahip olan bu restoranda ev yemekleri de mevcut. Eker Lokantası özellikle akşam yemekleri için tercih ediliyor.

Restoranda özellikle ev yemekleri fazlasıyla lezzetli. Bunun dışında zengin bir ızgara menüsü mevcut. Fiyatları oldukça uygun.

2- Titiz Restoran

Bir park alanı üzerinde kurulu olan Titiz Restoran’da fazlasıyla zengin bir menü ile karşılaşacaksınız. Çok çeşitli bir serpme kahvaltı menüsü olan restoran günün her saatinde hizmet veriyor.

Akşam ve öğle yemekleri için ızgara çeşitleri tavsiye ediliyor. Özellikle bu bölgede yetiştirilen hayvanların etlerini kullanıyor olmaları yemekleri bir hayli lezzetli hale getiriyor.

3- Manzara Restoran

Hem karnınızı hem de ruhunuzu doyuracak bir yer arıyorsanız Manzara Restoran tam size göre. Yüksek bir yerde bulunuyor olması sayesinde Sapanca manzarasını tam olarak görebildiğiniz restoran kahvaltıdan başlayarak günün her saatinde hizmet veriyor.

Manzara Restoran’da zengin bir kahvaltı menüsü var. Bunun dışında kafe olarak da hizmet vermekte.

4- Güven Mangalbaşı

Sapanca’da mangal ve ızgara denildiğinde akla gelen ilk yerlerden biri olan Güven Mangalbaşı lezzet dolu bir deneyim yaşatıyor. Çok çeşitli bir ızgara menüsüne sahip olan restoranda özellikle şiş köfteyi denemeniz tavsiye ediliyor. Restoran tamamen ocakbaşı konsepti üzerine kurulu olduğu için et sevmiyorsanız yiyecek bir şey bulmakta zorlanabilirsiniz. Güven Mangalbaşı vejetaryen ziyaretçiler için uygun olmayabilir.

Güven Mangalbaşı akşam saatlerinde biraz yoğun olabildiği için özel günlerde ve yoğun sezonda rezervasyon yaparak gitmeniz tavsiye ediliyor.

5- Sasa Harmanlık

Sasa Harmanlık, Türk ve Avrupa mutfaklarını bir arada bulabileceğiniz Sasa Harmanlık oldukça zengin bir menüye sahip. Özellikle sabah saatlerinde serpme kahvaltısını mutlaka denemeniz gerekli. Yöresel ürünler ile hazırlanan kahvaltılıkların tadına doyum olmuyor.

Sasa Harmanlık kahvaltı dışında da oldukça leziz bir menüye sahip. Vejetaryen ürünlerin de yer aldığı bir menüye sahip olması büyük bir artı. Her öğün için ziyaret edebileceğiniz bu restorandan memnun ayrılacağınıza emin olabilirsiniz.

6- Naturköy

Sapanca’nın doğasının tadını çıkarmak, bu sırada da karnınızı lezzetli yemeklerle doyurmak istiyorsanız Naturköy tam aradığınız yer. Yemyeşil bir yerde, suların ortasına kurulmuş olan bu restoranda zengin bir menü alternatifi de sizi bekliyor.

Naturköy hem balık hem de ızgara konusunda zengin alternatiflere sahip. Gölden tutulan taze balıklar denemeye değer. Bunun dışında sabah saatlerinde gittiğiniz zaman, kuş sesleri eşliğinde, doğayla bir arada kahvaltı yapabileceğinizi de belirtmekte fayda var.

Naturköy oldukça popüler bir restoran. Sabah kahvaltıları için sıkça tercih ediliyor. Bu nedenle yer bulabilmek için yoğun sezonlarda önceden rezervasyon yaptırmanız öneriliyor.

7- Maja

Göl manzarasına karşı bir akşam yemeği yemek istiyorsanız Maja sizin için oldukça uygun bir seçim olacak. Fazlasıyla zengin bir menüsü bulunan restoranda Türk mutfağına ait neredeyse her lezzet mevcut.

Özellikle ızgaraları tavsiye edilen Maja et severler için oldukça iyi bir seçim. Bununla birlikte, mevsimine bağlı olarak menüye bazı yöresel lezzetler zaman zaman ilave ediliyor.

 

 

1 Nisan 2020
Yorumlar
Yorum Yap