Su Sporları Seven Çiftler İçin Gezi Rehberi

Su Sporları Seven Çiftler İçin Gezi Rehberi

Su Sporları Seven Çiftler İçin Gezi Rehberi

Türkiye’nin pek çok sahilinde farklı su sporlarına katılmak ve adrenaline doymak mümkün. Neredeyse her plajda farklı etkinliklerle karşılaşabileceğiniz Akdeniz ve Ege’de heyecan tutkunu tatilciler için imkanların haddi hesabı yok.

Kiralık villa tatili sırasında elde edeceğiniz özgürlük size dilediğiniz gibi koyları dolaşma ve istediğiniz her yeri keşfetme imkanı sunuyor. Villanızdan çıkarak dakikalar içerisinde dilediğiniz koya ulaşabilir, burada farklı su sporlarına katılarak hem heyecanlı hem de romantik anlar yaşatabilirsiniz.

Eğer adrenalini seven bir balayı çiftiyseniz bu rotalar size kusursuz bir tatil deneyimi yaşatmak için hazır!

Adrenaline Doymak İçin: Fethiye

 Türkiye’nin en güzel doğasına ve sahillerine sahip olan Fethiye aynı zamanda su sporları açısından da bir cennet! Pek çok farklı aktivite imkanının yer aldığı plajlarda keyifli dakikalar geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Fethiye’nin pek çok plajı sit alanı olması nedeniyle su sporlarına kapalı. Örneğin sonsuz kumsallarıyla gören herkesi büyüleyen Patara Plajı’nda, su kaplumbağalarının yumurtlama alanı olması nedeniyle su sporlarına izin verilmiyor.

Ancak, Ölüdeniz’in etrafındaki dağların tepesinden yamaç paraşütü yaparak denize kadar inmeniz mümkün. Su sporlarına başlamadan önce adrenalin dolu bu aktiviteyi yaparak unutulmaz anılar elde edebilirsiniz.

Ölüdeniz sahilinde özellikle dalış etkinlikleri ön plana çıkıyor. Bölgenin el değmemiş doğası, su altının da aynı şekilde korunmuş kalmasını sağlıyor. İlk defa dalış yapacak olsanız bile kısa bir eğitimden sonra keşfedebileceğiniz pek çok dalış noktası Fethiye’de sizi bekliyor.

Bunlara ek olarak yine Ölüdeniz sahillerinde, belli bölgelerde Parasailing gibi heyecanlı etkinliklere de katılabilirsiniz. Her dakikasını dolu dolu geçireceğiniz bir balayında bozulmamış doğayla karşılaşmak istiyorsanız Fethiye sizi bekliyor.

 

Türkiye’nin Su Sporları Merkezi: Belek

 Türkiye’de en çok su sporunun yapılabildiği, hatta bazı su sporlarının Türkiye’de ilk kez denendiği yerlerden olan Belek heyecana ve adrenaline doymak isteyen tatilcileri kendine çeken bir rota.

Belek ve Antalya çevresine yaklaşdığınız andan itibaren denizin üzerinde gözünüze çarpacak olan onlarca paraşüt bu sahillerden havalanıyor. Parasailing konusunda Türkiye’deki en iyi rüzgara sahip olan coğrafyalardan biri olan Belek’te kuş bakışı manzaranın tadına doyabilirsiniz! Çiftler için özel tasarlanan iki kişilik parasailing paraşütleriyle gökyüzünde hem keyifli hem de romantik anlar geçirebilirsiniz.

Belek’te aynı zamanda sürat tekneleri aracılığıyla su kayağı yapılabiliyor. Belek’teki neredeyse her plajda bir su sporları işletmesi mevcut. Hemen hemen aynı fiyatlarla ulaşabileceğiniz çok sayıda etkinlikle adrenalin dolu dakikalar geçirebilirsiniz.

Bununla birlikte daha sakin su sporlarının da Belek’te yapılabildiğini unutmayın. Kano, deniz bisikleti gibi etkinlikler denizin uygun olması halinde her plajda yapılabiliyor.

 

Daha Sakin Su Sporları İçin Her Mevsim: Sapanca

 Kendine has atmosferiyle her mevsim romantik ve dingin bir tatil imkanı sunan Sapanca, su sporları konusunda da oldukça keyifli imkanlara sahip. Belek gibi popüler sahillerde yapılan pek çok su sporunu yapabileceğiniz gibi, gölün dingin atmosferi ve az dalgası sayesinde daha farklı imkanlarla da karşılaşabilmeniz mümkün.

Özellikle rüzgar sörfü konusunda başlangıç seviyesindeyseniz Sapanca’da uygun rüzgar olması halinde çok keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Göl çevresinde bunun eğitimini veren su sporu merkezleri mevcut.

Bunlara ek olarak deniz bisikleti kiralayabilir veya kano ile göle açılabilirsiniz. Her ikisinde de çift kişilik alternatiflerin yer alıyor olması balayı çiftlerinin oldukça romantik anılarla evlerine dönebilmelerini sağlıyor. Tüm bunları hem yaz hem de uygun hava şartları olması halinde kış mevsiminde yapabiliyor olmanız, Sapanca’yı su sporları ve balayı tatili için özel bir yer haline getiriyor.


Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz