Çağrı Merkezimiz 22:00'a kadar açık!

Villalar Nasıl Temizleniyor? Süper Temizlik Uygulaması

Villalar Nasıl Temizleniyor? Süper Temizlik Uygulaması

Villalar Nasıl Temizleniyor? Süper Temizlik Uygulaması

Temizlik konularına ekstra önem vermemiz gereken bugünlerde temizlik kurallarına uyulması koşuluyla güven içerisinde villa tatili yapabilir ve huzur vaat eden villaların keyfini çıkarabilirsiniz. Temizliğin özenle yapıldığı villalarda tatiliniz için konakladığınızda, içiniz rahat ve güven içerisinde bir tatil geçirme şansınız olur. Yüksek temas yüzeyleri, banyo, mutfak ve elektronik eşyalara kadar her bölgeye, siz villa tatilinize başlamadan hemen önce “Süper Temizlik” ismindeki temizlik işlemi uygulanır. Tatiliniz boyunca, villa harici temin ettiğiniz ürünlere ve genel temizlik kurallarına dikkat ettiğiniz taktirde, virüs riskinden uzakta mutlu ve keyifli bir tatil geçirebilmeniz mümkün. Gelin, villaların temizliği nasıl yapılır; süper temizlik uygulaması nasıl yapılmakta, göz atalım.

Villalarda Yapılan Temizlik Uygulamaları
Villalarda bulunmakta olan yüksek temaslı yüzeyler, misafirler villaya giriş yapmadan hemen önce temizlenir; dikkatlice dezenfekte edilerek kirler ve enfeksiyon riski yok edilir. Bütün temizlik ürünleri uygulanırken kesinlikle eldiven kullanılır ve ortamda iyi derecede havalandırma işlemi yapılır.

"Yüksek Temas Yüzeyleri" Oldukça ÖnemliHer bir villa değişik özelliklere ve detaylara sahiptir, fakat en çok rastlanılan ve bilinen yüksek temas yüzeyleri genel olarak şunlardır:

 • Masalar
 • Işık anahtarları
 • Banyo yüzeyleri
 • Mutfak
 • Kapı kolları
 • Korkuluklar
 • Uzaktan kumandalar
 • Tabletler
 • Cep telefonları
 • Sandalyeler
 • Musluklar
 • Tuvaletler
 • Bilgisayarlar
 • Klavyeler
 • Favori oyuncaklar
 • Oyun kumandaları

Süper temizlik hizmetinin uygulandığı tüm villalarda bu bölgelerin temizliği ve dezenfeksiyonu en hassas biçimde gerçekleştirilmektedir.

Mutfak ve Banyo Bölgelerinin TemizliğiBanyo ve mutfaklar, mikrop riski taşıyan bölgelerin başında sayılabilir. Mutfak ve banyo söz konusu olduğunda; özellikle çekmece kollarına, çekmecelere, cephelere ve dolaplara odaklanılıyor. Mutfak bölgelerinde yer alan bulaşık makinesi, fırın, ekmek kızartma makinesi ve buzdolabı gibi çeşitli cihazların kulp bölümleri ve çevreleri de mutlaka özenli bir şekilde temizleniyor. Mutfak masaları ya da masalar gibi yüzeyleri bulunan tüm bölgeler için önce bütün parçalar çıkarılıyor ve risk teşkil eden yüzeyler sprey veya bir mendil kullanılarak temizleniyor.

Ayrıca mutfak aletleri ve çatal-bıçaklar da diğer risk bulunduran bölgelerden bazıları olarak bilinmekte. Bu bölgeler için de en az %80 oranında alkol içeren alkol bazlı mendil veya yine sprey kullanılıyor. Temizleme uygulamasından sonra yüzeyler iyice kurulanıyor.

Dezenfekte Uygulaması Nasıl Yapılıyor?Kir içeren herhangi bir yüzey, ilk etapta su ve sabun / deterjan kullanılarak iyice temizlenir. Ardından yaklaşık %80 oranında alkol bulunduran ya da çamaşır suyu içeren dezenfektan bir ürün kullanılır. Sirke gibi doğal ürünler, bu uygulamada herhangi bir şekilde kullanılmaz.

Dezenfekte ve Temizlik Kavramları Arasındaki FarkVirüslerden korunmak için yapılması gereken en iyi yöntem, öncelikli olarak çok amaçlı bir temizleyici kullanarak kirli yüzeyleri normal biçimde temizlemek ve ardından virüsten kurtulmak için dezenfektan işlemi uygulamaktır. Temizleme kavramı; kirli, yabancı maddelerin ve mikropların yüzey kısımlardan uzaklaştırılmasını ifade eder. “Dezenfekte” işlemi ise, yüzeylerde yer alan mikropları yok etmek için çeşitli kimyasallardan yararlanılması anlamına gelmekte. Dezenfekte ile yüzey bölgelerde yer alan mikropları öldürmek, herhangi bir şekilde enfeksiyon yayılma tehlikesinin de önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Havuz Yoluyla Virüs Bulaşabilir Mi? Uzmanların Açıklaması

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, 21 Nisan tarihinde bu senenin yaz tatili ile ilgili bazı önemli açıklamalarda bulundu. Haziran ayında koronavirüs tedbirlerinde bir miktar azalma olacağını söyleyen Kara, " Virüs deniz ve havuz suyuyla bulaşmaz, onu çok net olarak söyleyelim. Bugün elimizde öyle bir bilgimiz bulunmuyor, bulaşmasını da çok beklemiyoruz" şeklinde konuştu. Deniz suyu ve havuzlarla ilgili açıklamalarını videonun 01:00 dakikasında izleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.ahaber.com.tr/video/gundem-videolari/son-dakika-haberi-denizden-ya-da-havuzdan-koronavirus-bulasir-mi-bu-yaz-tatil-yapabilecek-miyiz-uzman-isim-yanitladi-video

Villa Tatili, Güven İçerisinde Bir Tatil Vaat Ediyor“Süper Temizlik” işleminin uygulandığı villalarda bütün havuzları gönül rahatlığıyla kullanabilmeniz mümkündür. Villa tatilinin en büyük avantajlarından biri, tatiliniz süresince villanızda sizden başka herhangi birinin bulunmaması, yani sadece size ait olmasıdır. Siz villanıza yerleşmeden hemen önce “Süper Temizlik” işlemi uygulanır. Rahatlık ve huzur içerisinde villanıza geldikten sonra, tatiliniz boyunca kimse tarafından rahatsız edilmez ve huzur dolu bir tatil dönemi geçirirsiniz.

Siz de dezenfekte işlemleri özenle yapılmış ve hijyen bakımından her türlü temizliği yapılan villalarda tatilinizi geçirip konaklamak istiyorsanız www.kiralikbalayivillasi.com adresinden istediğiniz bölgedeki en güzel villalara göz atabilir ve güven içerisinde balayı tatili  yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Huzurlu ve sağlıklı tatiller dileriz. 😊

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz